PASŁĘCKI KONCERT NOWOROCZNY 2020

plll sBurmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają Państwa na Pasłęcki Koncert Noworoczny 2020 "Zagan Acoustic i Krzesimir Dębski oraz Kwintet Smyczkowy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej ,który odbędzie się 19 stycznia 2020 r. o godz. 19:00 w sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury.
 
Podczas imprezy będzie miało miejsce wręczenie nagród "PASŁĘCKIE WYDARZENIE ROKU 2019". Jest to piąta edycja konkursu, w którym nagradzane są osoby, instytucje oraz firmy mające wyjątkowe osiągnięcia na rzecz rozwoju społeczno–gospodarczego i kulturalnego gminy Pasłęk.
 
 
Wstęp na koncert tylko po okazaniu darmowej wejściówki - do odbioru w sekretariacie Pasłęckiego Ośrodka Kultury od 13 stycznia 2020 r.
 
Serdecznie zapraszamy. 
 
 
 
Wspólny projekt zespołu Zagan Acoustic i Krzesimira Dębskiego to ponad dziewięćdziesiąt minut muzyki. Otwarte formy sprzyjające brawurowym improwizacjom, niecodzienne zestawienie  instrumentów i zaskakujące dialogi pomiędzy muzykami  to cechy charakterystyczne koncertów. Projekt prezentowany był w większości polskich sal koncertowych również z towarzyszeniem orkiestry kameralnej dla której muzycy przygotowali specjalne aranżacje.  W programie koncertu znajdują się zarówno kompozycje muzyki filmowej Krzesimira Dębskiego jak choćby Country in E, Cantable in h czy Bojan Duke of Dingac jak również autorskie kompozycje lidera zespołu Zagan Acoustic – Pawła Zagańczyka.
 
Koncert zespołu Zagan Acoustic i Krzesimira Dębskiego zyskał bardzo dobre opinie. Indywidualne brzmienie, witalność, wirtuozeria, no i duża dawka poczucia humoru to główne słowa pojawiające się w recenzjach.  
 
 
 
SKŁAD ZESPOŁU:
 
Krzesimir Dębski –  skrzypce, fortepian 
 
Paweł Zagańczyk – akordeon 
 
Joachim Łuczak –  skrzypce 
 
Przemysław Skałuba –  klarnet, saksofon sopranowy i altowy
 
Jarosław Stokowski – kontrabas
 
 
 
KWINTET SMYCZKOWY ELBLĄSKIEJ ORKIESTRY KAMERALNEJ: 
 
Paula Preuss - skrzypce 
 
Beata Wojtowicz-Rodak - skrzypce 
 
Karol Sienkiewicz - altówka 
 
Mariusz Mruczek - wiolonczela 
 
Małgorzata Kruszyńska - kontrabas 
 
 

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Licznik odwiedzin

Dziś 22

Miesiąc 487

Od początku 2458460