Zaproszenie na uroczystość z okazji Dnia Pamięci Zbrodni Katyńskiej połączonej z odsłonięciem pomnika upamiętniającego Ofiary Zbrodni Katyńskiej.

Odsłonięcie pomnika Katyń 21.04.22Burmistrz Pasłęka ma zaszczyt zaprosić mieszkańców Miasta i Gminy Pasłęk na uroczystość z okazji Dnia Pamięci Zbrodni Katyńskiej połączonej z odsłonięciem pomnika Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uroczystość rozpocznie się w dniu 21 kwietnia 2022 roku o godzinie 1100 Mszą świętą w kościele św.Bartłomieja w Pasłęku. Natomiast odsłonięcie pomnika odbędzie się o godzinie 1200 przy Pasłęckim zamku wraz z sadzeniem pamiątkowych dębów poświęconych Ofiarom Zbrodni Katyńskiej.

Pomnik upamiętniający ofiary Zbrodni Katyńskiej: żołnierzy i oficerów wojska polskiego, funkcjonariuszy policji państwowej, służb mundurowych, przedstawicieli inteligencji polskiej powstał z inicjatywy Burmistrza Pasłęka dr Wiesława Śniecikowskiego. Rada Miejska w Pasłęku poparła tą inicjatywę i w dniu 24 lutego 2022 roku podjęła uchwałę nr III/14/22 w sprawie wzniesienia w Pasłęku pomnika upamiętniającego Ofiary Zbrodni Katyńskiej.