noce

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert z cyklu "Artystyczne Lato Pasłęk 2015", który odbędzie się 21 sierpnia 2015r. (piątek) o godzinie 19:00 na Scenie przy Zamku (pl. św. Wojciecha).

Koncert odbędzie się ramach tegorocznych Elbląskich Nocy Festiwalu Piosenki Wartościowej.

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy!

 

Przed publicznością festiwalu wystąpią trzy kobiety i trzech mężczyzn. Zobaczyć i usłyszeć będzie można Agatę Rożankowską - studentkę wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, fankę Stinga, laureatkę m.in. XLI Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie i 19. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku.
Kolejną prezentującą swoje umiejętności wokalne będzie Justyna Grzywaczyk - laureatka wielu festiwali piosenki w Polsce, która do swoich największych sukcesów zalicza mi.in. I nagrodę na XL Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, udział w finale 16. edycji Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” i wyróżnienie na 49. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz II miejsce na IV Przeglądzie Piosenki Poetyckiej im. Piotra Skrzyneckiego.
Trzecią z wokalistek jest Magda Kucharska - z zawodu PR Manager, która za swoją inspirację uważa amerykańskiego guru muzyki – Stevie Wondera. Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki. Do największych osiągnięć należą: I miejsce na 50. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie 2014, wyróżnienie na Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy 2014 oraz III miejsce na Festiwalu Ogólnopolskim Piosenki Artystycznej Ślesin 2014 i nominacja do SFP w Krakowie.
Męskie głosy podczas koncertu wydobywać się będą z ust szesnastoletniego Maksymiliana Zdybickiego, który mimo swojego młodego wieku już od ponad pięciu lat pilnie szkoli swoje umiejętności wokalne pod okiem Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego w ich autorskiej szkole piosenki. Jest laureatem wielu festiwali i konkursów wokalnych, można go też zobaczyć na szklanym ekranie - kreuje obecnie postać Tomka Chwościka w serialu „Klan”, wystąpił też w teledysku Dawida Podsiadło do piosenki pt. „Powiedz mi, że nie chcesz”, a swojego głosu użycza w wielu serialach przeznaczonych dla najmłodszych i młodzieży.
W koncercie usłyszymy też elblążanina Pawła Marchela, absolwenta I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, tegorocznego maturzystę, który jest laureatem ostatniej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa …”czy to jest kochanie?”,
a swoje umiejętności wokalne kształcił w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu.
Trzecim z występujących w koncercie laureatów będzie Łukasz Reks, student Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na kierunku wokalistyka jazzowa, zdobywca m.in. Brązowej Nagrody na Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy w Bydgoszczy, Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Międzychodzie i II nagrody na Festiwalu Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy.

- Na nasz festiwal przyjeżdżają mieszkańcy regionu oraz turyści będący w okolicy, tym razem to my wychodzimy w region i przy współpracy z Pasłęckim Ośrodkiem Kultury dajemy uczestnikom innych festiwali możliwość wystąpienia w koncercie tylko z ich udziałem, w którym tylko oni są gwiazdami – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Elbląskich Nocy. – Warto dodać, że kierownikiem muzycznym tego koncertu jest Bartek Krzywda, kompozytor, aranżer, pianista i producent muzyczny, a reżyserować go będzie od lat związana ze sceną i naszymi festiwalami Monika Kowalczyk-Kogut.

 

Koncert odbędzie się w ramach współpracy z Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

 

 

Koncert jest przedsięwzięciem zorganizowanym z okazji Jubileuszy 25-lecia pasłęckiego samorządu, 718-lecia nadania praw miejskich i 25-lecia partnerskiej współpracy Pasłęka i Itzehoe.

wartosciowa-pios-plakat-a2-2015-4-zloto-260340

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Licznik odwiedzin

Dziś 2

Miesiąc 3223

Od początku 2457225