kwartet dobry xsBurmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury serdecznie zapraszają w niedzielę 3 lipca 2016 r. o godz. 19:00 na koncert inaugurujący Artystyczne Lato 2016. Na scenie przy Zamku (Plac św. Wojciecha) wystąpi kwartet smyczkowy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej z solistką Marią Malinowską.

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny.

Maria Malinowska urodziła się w 1991 roku w Nowym Mieście Lubawskim. Po ukończeniu szkoły muzycznej pierwszego stopnia w klasie fortepianu w Iławie, kontynuowała swoją edukacje w średniej szkole muzycznej w Olsztynie - już jako uczennica klasy śpiewu. Jest studentką gdańskiej Akademii Muzycznej.
W swoim repertuarze posiada zarówno pieśni, jak i arie koncertowe z okresu XIX i XX wieku; bliski jest jej repertuar związany z wykonawstwem artystycznej pieśni polskiej, niemieckiej, również kaszubskiej.
W swoim dorobku artystycznym jako solistka brała udział w licznych koncertach, oratoriach, audycjach dla dzieci oraz operach m.in. jako Zofia w operze ,,Halka” Stanisława Moniuszki oraz jako Pamina w operze ,,Czarodziejski Flet” W.A. Mozarta. Wielokrotnie występowała jako solistka m.in. z Słupską Filharmonią Sinfonia Baltica, Koszalińską filharmonią oraz dwukrotnie jako solistka w prawykonaniach takich dzieł jak pieśni fonemiczne K. Nepelskiego w Wejherowskim Centrum Kultury oraz w prawykonaniu Mszy ( Missa In Dis ,,Die Zauberflöte z dawnego rękopisu kościoła św. Mikołaja w Bielsku Białej) wspólnie z Sopocką Filharmonią Kameralną.
Również muzyka współczesna gości w jej repertuarze. Jako solistka występowała wraz z gdańską orkiestrą Akademii Muzycznej ze współczesnymi pieśniami H. Jabłońskiego.
Dotychczasowo laureatka dwóch konkursów wokalnych im. Marii Stankowej w Olsztynie.
2008 rok ( 3 miejsce), 2010 ( 1 miejsce).

W programie:
A. Dvorak – Aria Rusałki z I aktu
G. Puccini – Aria Lauretty „O mio babbino caro” z opery „Gianni Schicchi”
I. Kalman – Czardasz z operetki „Księżniczka czardasza”
W. A. Mozart – Aria Armindy „Vorrei punirti indegno” z II aktu opery „Ogrodniczka”
P. Czajkowski – Aria Jolanty z I aktu opery „Jolanta”
S. Moniuszko – Aria Halki „Jako od wichru” z I aktu opery „Halka”
I. Kalman – Czardasz Marizy z operetki „Hrabina Mariza”
F. Lehar – Czardasz „Kiedy skrzypki grają” z operetki „Cygańska miłość”
V. Monti – Czardasz
Roumunian Hora
J. Brahms – Taniec węgierski nr 1
J. Brahms – Taniec węgierski nr 5

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 207 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Licznik odwiedzin

Dziś 25

Miesiąc 323

Od początku 2458296