Młodzież

mlodziez_logoTrójnarodowe spotkanie Młodzieży

Spotkanie młodzieży w Anglii 2005 r. było kontynuacją naszych wspólnych projektów w Niendorf 2003 (Niemcy) i Krynica Morska - Pasłęk 2004 (Polska).
Po sukcesach w realizacji tych dwóch projektów młodzież bardzo rzetelnie przygotowała program pobytu w Anglii.
Z każdego kraju wzięło udział po 12 osób z regionu Cotswolds, Pasłęka i Itzehoe.

Każdy uczestnik brał udział w zajęciach w trzech grupach - serwisowej, sportowej i naukowo - informatycznej.
Głównym tematem tego projektu było przekazanie informacji i praca nad interpretacją nowej "Konstytucji Unii Europejskiej" i co młodzież wspólnie mogłaby zmienić lub do niej dodać.

Koordynatorzy podczas warsztatów próbowali wskazać uczestnikom kierunki do samoorganizowania się, które umożliwią im w przyszłości samodzielne opracowanie własnych projektów.
Uczestnicy byli razem przez 10 dni, w tym 3 dni w rodzinach angielskich. Miejscem wymiany był ośrodek dla młodzieży Wilderess Center Park i Cirencester. Uczestnicy zwiedzili stolicę Walii Cardiff, a także Gloucestershire i Oxford. Zrealizowano film CD ukazujący wszystkie projekty i formy pracy młodzieży, który zostanie również zamieszczony na stronie internetowej www.copaiz.net.
Rezultaty wspólnego projektu zostaną zaprezentowane dla społeczności trzech regionów na specjalnej wystawie.

W 2006 roku odbędzie się spotkanie koordynatorów poszerzone o przedstawicieli z Włoch, Francji i Ukrainy. Organizatorzy pragną ten projekt kontynuować i zacząć działania w 2007 roku.

Pasłęcki Ośrodek Kultury jest pierwszą instytucją kultury w naszym województwie, która realizuje programy warsztatowe z funduszu Narodowej Agencji Programu "Młodzież". Koordynatorem jest Jarosław Kostyra.

Zobacz zdjęcia z "Triple Yought", Anglia 2005:

Czas wolny

 


 

Grill

 


 

Zdjęcia grupowe

 


 

Konstytucja

 


 

Kuchnia

 


 

Ogród

 


 

Piłkarzyki

 


 

Prezentacja

 


 

Sport

 


 

Spotkania

 


 

Wycieczka do Oxford