DSC01632.JPGZ okazji Dnia Dziecka w Kinie Zamkowym odbywają się dodatkowe seanse dla grup zorganizowanych. Dzieci i młodzież z placówek szkolnych uczestniczą w seansach bajki "Co w duszy gra". Dodatkową atrakcją jest słodki upominek dla wszystkich.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do rezerwowania dodatkowych seansów pod numerem tel. 55 248 31 21.

koniec bajkiSerdecznie zapraszamy na spektakl Olsztyńskiego Teatru Lalek  pt. Koniec Bajki.
 
Spektakl do obejrzenia w linku:
 
 
Spektakl przeznaczony dla małego widza w wieku 4+, czas trwania: 45 min.

plener rzezbiarski 2020 01092020 00321Od 1 września 2020 r. można podziwiać w Parku Ekologicznym nową kamienną rzeźbę przedstawiającą raka. Jej wykonawcą jest litewski artysta Zigmas Buterlevicius. Powstała ona w trakcie tegorocznego pleneru rzeźbiarskiego, zorganizowanego przez Pasłęcki Ośrodek Kultury. Kamień na rzeźbę przekazała firma HEOPS, a transportem zajęła się firma Primbud i MOSiR.
 
 
Zigmas Buterlevicius – to litewski artysta działający na polsko-litewskim pograniczu. Wielokrotnie uczestniczył w plenerach organizowanych przez Pasłęcki Ośrodek Kultury. Między innymi jego rzeźby możemy podziwiać na dziedzińcu Pasłęckiego Zamku.
20190926 165939Od 26 września 2019 r., kierując się w stronę Parku Ekologicznego można podziwiać nową kamienną rzeźbę przedstawiającą żurawia. Jej wykonawcą jest litewski artysta Zigmas Buterlevicius. Powstała ona w trakcie tegorocznego pleneru rzeźbiarskiego, organizowanego przez Pasłęcki Ośrodek Kultury.
 
 
Dziękujemy firmie HEOPS, która przekazała kamień niezbędny do wykonania rzeźby, firmie Primbud za transport i ustawienie rzeźby oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za przygotowanie terenu.

fajerwerki

Burmistrz Pasłęka, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury zapraszają na wspólne powitanie Nowego Roku. Impreza odbędzie się na placu św. Wojciecha od godziny 22:30 do 1:00 .Wystąpi zespół muzyczny Art-Band.

Serdecznie zapraszamy!