Pasłęckie historie - o przedwojennych zwyczajach świątecznych

Plakat 2 sBiblioteka Publiczna w Pasłęku oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają 10 grudnia 2019 r. o godz. 18:00 do sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury na spotkanie z historią pt. "Pierniki i marcepany, czyli przedwojenne zwyczaje świąteczne w Pasłęku". Wykład poprowadzi Piotr Adamczyk.
 
 
Spotkanie wspierają:
Cukiernia Hildebrandt
Muzeum Toruńskiego Piernika - oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu
Snails Garden
 

MIKOŁAJKI

DSC06433Z okazji Mikołajek oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci i młodzież z placówek szkolnych tłumnie odwiedzili Kino Zamkowe w Pasłęku. W seansach filmów "Śnieżna paczka”, „Czarownica 2”, "Proceder" i "Był sobie pies 2" uczestniczyło 979 widzów. Dodatkową atrakcją był słodki mikołajkowy upominek.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na najbliższe seanse do Kina Zamkowego.

Czytaj więcej...

MIKOŁAJKI W KINIE ZAMKOWYM

DSC06421

W dniach 3 – 6 grudnia odbywają się seanse mikołajkowe. Dzieci i młodzież z placówek szkolnych uczestniczą w seansach bajki "Śnieżna paczka", "Czarownica 2", "Proceder" i "Był sobie pies 2".

Dodatkową artrakcją jest słodki mikołajkowy upominek dla wszystkich.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne seanse w Kinie Zamkowym.

 

 

Czytaj więcej...

KABARET KOŃ POLSKI

DSC06350W piątkowy wieczór 29 listopada 2019 roku, w sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury wystąpił Kabaret Koń Polski. Na scenie zaprezentowali się: Leszek Malinowski, Waldemar Sierański oraz Maria Borzyszkowska. Kabaret zaprezentował publiczności wiele skeczów i piosenek. Widzowie mogli zobaczyć m.in „Polityk roku”, „Policja”, „Dojna krowa”, „Michał Wiśniewski”, czy skecz z kultowej wręcz serii „Hela i Marian”. Publiczność reagowała salwami śmiechu i gromkimi brawami. Sala wypełniona była po brzegi a oklaskom i bisom nie było końca.

Czytaj więcej...

KABARET KOŃ POLSKI

Rysunek1s

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na występ kabaretu Koń Polski, który odbędzie się 29 listopada 2019 r. o godz. 19:00 w sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury.

Bilety są jeszcze do nabycia w sekretariacie Pasłęckiego Ośrodka Kultury.

 
Kabaret występuje już ponad ćwierć wieku, a karierę rozpoczął od zdobycia Grand Prix na I Przeglądzie Kabaretów Paka w Krakowie. Potem były „Złota Szpilka” Lidzbarskich Biesiad Satyry i Humoru i wiele, wiele innych. Kabaret ma na koncie dwa seriale telewizyjne – Badziewiakowie i Skarb Sekretarza. Jest gospodarzem największej imprezy kabaretowej w kraju – Festiwalu Kabaretu w Koszalinie odbywającego się co roku w ostatnią sobotę lipca, transmitowanego na żywo przez telewizję. Ma na koncie kilkanaście wyjazdów zagranicznych gdzie występował dla Polonii. Między innymi bawił publiczność w Nowym Yorku, Chicago, Los Angeles, Paryżu, Berlinie, Moskwie, i Brukseli. Wszystkim kojarzy się z najbardziej znaną kabaretową parą w kraju – Marianem i Helą. Kabaret tworzą Leszek Malinowski, Waldemar Sierański oraz wychowanka Teatru Muzycznego w Gdyni Maria Borzyszkowska.

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 185 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Licznik odwiedzin

Dziś 83

Miesiąc 2070

Od początku 2424143