plakatxsBurmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury serdecznie zapraszają w piątek 30 czerwca 2017 r. o godz. 18:30 na koncert inaugurujący Artystyczne Lato 2017. Na scenie w Parku Rekreacyjno - Edukacyjnym na Placu 1000-lecia wystąpiOrkiestra Miłośników Akordeonu z Litwy w koncercie pt. „Od Bacha do Offenbacha”.Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny.Koncert jest przedsięwzięciem zorganizowanym z okazji Jubileuszu 720-lecia nadania praw miejskich Pasłękowi.

Organizatorzy: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Pasłęcki Ośrodek Kultury

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu, Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

„Muzyczne podróże”, to projekt realizowany we współpracy Pasłęckiego Ośrodka Kultury, Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego i przy wsparciu finansowym Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu.cid 9CD6976E E0AA 44A1 ABB1 A0B8C8D4C515xs„Od Bacha do Offenbacha”
„Akordeono mégeju orkestras”


„Orkiestra Miłośników Akordeonu”
po raz pierwszy zagrała przed 9 laty jako orkiestra szkolna przy Szkole Sztuk Pięknych w Rudominie (Litwa). Twórcą a zarazem dyrygentem jest Bogdan Voicinovic. W 2012 roku pojawił się nowy projekt pod nazwą „Amatorska Orkiestra Akordeonowa”, której celem jest krzewienie poprzez muzykę kultury w miasteczku Rudomino i jego okolicach. Jest to zarazem koncertowanie jak i wspólne muzykowanie. Ten projekt pozwolił na uczestnictwo w orkiestrze zarówno uczniom jak i absolwentom szkoły. Teraz gra w niej młodzież w wieku od 15 do 23 lat.

Repertuar wciąż się poszerzał a tym samym częściej młodzież koncertowała, m.in. w Polsce, Niemczech czy na Łotwie ale przede wszystkim na terenie Litwy. W tegorocznych planach koncertowych jest m.in. Rosja (Sankt Petersburg) i Białoruś.

Na tegorocznych koncertach w Polsce słuchacze spotkają się z bardzo różnorodną muzyką, którą określa tytuł koncertu: „Od Bacha do Offenbacha”, w myśl motto orkiestry: „muzyka łagodzi obyczaje i wzbogaca duszę człowieka”

Dyrygent Bogdan Voicinovic naukę w szkole muzycznej rozpoczął w Niemenczynie (Litwa) a następnie uczył się w Wyższej Szkole Muzycznej im. J.Tallat-Kelpša w Wilnie. Jest absolwentem Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru (Wilno); studiował też w Akademii Muzycznej im F.Chopina w Warszawie w klasie akordeonu guzikowego. Jest laureatem z 2000 r. Międzynarodowego Konkursu Citta di Castelfidardo (Włochy) a w rok później Międzynarodowego Konkursu w Sankt Petersburgu (duet); jest też laureatem wielu konkursów republikańskich na Litwie w kategoriach solo i duet,

Teraz w konkursach międzynarodowych - republikańskich z sukcesami uczestniczą jego uczniowie (XI Międzynarodowy Konkurs „Ascoltate“ Kaunas; VIII Międzynarodowy Festival-Konkurs muzyki Jazzowej i Kameralnej Młodych Wykonawców „Sąskambiai“ Vilnius; Międzynarodowy Podkarpacki Konkurs Zespołów Kameralnych Rzeszów).

Obecnie jest nauczycielem-metodykiem w klasie akordeonu oraz kierownikiem klasy akordeonu w Rudomińskiej Szkole Sztuki. Jestem też kierownikiem i dyrygentem orkiestr akordeonowych (Szkolna orkiestra akordeonowa i Orkiestra akordeonowa amatorska).


Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Licznik odwiedzin

Dziś 2

Miesiąc 3223

Od początku 2457225