dozynki gminne w Zielone Pasłęckiej 18.09.22W niedzielę, 18 września 2022 roku w parafii św. Jana Chrzciciela w Zielonce Pasłęckiej odbyły się Dożynki Gminne. Przed mszą św. uczestnicy przemaszerowali tradycyjnym korowodem dożynkowym spod domu parafialnego. Pochód poprowadziła Orkiestra Dęta Parafialna pod batutą Pana Andrzeja Krasińskiego.

W mszy świętej, celebrowanej przez ks. biskupa Józefa Wysockiego w asyście ks. proboszcza Karola Dąbrowskiego i ks. kanonika Czesława Drężka uczestniczyli: Starosta Elbląski Maciej Romanowski z małżonką, Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pasłęku Marian Matuszczak, Sołtys Kronina Pani Alina Odżga oraz radni, rolnicy, hodowcy, mieszkańcy Zielonki Pasłęckiej, a także wierni z innych parafii. Funkcję Starościny Dożynek pełniła Pani Jolanta Antoniak a Starostą Dożynek był Pan Roman Kogut.

Pasłęczanie Elbląg 28.08.22Miło jest nam poinformować, że działający przy Pasłęckim Ośrodku Kultury Zespół Folklorystyczny „Pasłęczanie” zaprezentował się podczas XVI Elbląskiego Święta Chleba w dniu 28.08.2022 r.

image3 W niedzielę 31 lipca, mieszkańcy Szałkowa, okolicznych wsi, Iławy, a także liczni turyści mieli okazję oglądać, słuchać i podziwiać zespoły folklorystyczne z województwa Warmińsko-Mazurskiego na odbywającym się już po raz 24 Festiwalu „Spotkania z folklorem”. Mimo zmiennej aury atrakcyjna formuła imprezy przyciągnęła do Szałkowa dużą grupą fanów ludowego grania.

Miło jest nam poinformować, że działający przy Pasłęckim Ośrodku Kultury Zespół Folklorystyczny „Pasłęczanie” zaprezentował się podczas Festiwalu "Spotkania z Folklorem - Szałkowo 2022".

pasleczanie2 lipca 2022 r. w Kwidzynie odbyły się XVI Ogólnopolskie Spotkania Kapel i Zespołów Ludowych "Folklor i Biesiada", w których wzięło udział szesnastu wykonawców z różnych stron Polski, m.in. Jeleniej Góry, Bartoszyc, Łomży czy Skierniewic. Uczestnicy stanęli do rywalizacji konkursowej w dwóch kategoriach: zespołów śpiewaczych oraz kapel. Miło jest nam poinformować, że działający przy Pasłęckim Ośrodku Kultury Zespół Folklorystyczny „Pasłęczanie” zdobył 1 miejsce w kategorii zespołów śpiewaczych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Pasleczanie kurzetnik 202226 czerwca 2022 w Kurzętniku w zamkowym amfiteatrze, odbył się XI Przegląd Zespołów Ludowych. Impreza zgromadziła liczną publiczność, przed którą wystąpiło kilkanaście zespołów z regionu kujawsko pomorskiego i warmińsko mazurskiego, w tym działający przy Pasłęckim Ośrodku Kultury Zespół Folklorystyczny „Pasłęczanie”. Nie było klasyfikacji zespołów, a liczyła się dobra zabawa; zarówno członkowie zespołów i publiczność z entuzjazmem przyjmowali występy śpiewaków i instrumentalistów, którzy mieli w repertuarze utwory ludowe, biesiadne i nie tylko.